Доброславци с обрат срещу Беласица

13 Август 2018 | 10:26

11-ти август 2018 г. вече е историческа дата за историята на Надежда (Доброславци). Малкият клуб от софийското село и неговите верни привърженици имат повод да празнуват. Техният Надежда победи Беласица (Петрич) с 2:1 в невероятна драма, играна в полите на Витоша – в комплекс “Царско село”. Над 300 зрители дойдоха в горещия съботен следобед, за да наблюдават сблъсъка от 1-ия кръг на Югозападната трета лига .

Петричани създадоха няколко опасни положения пред вратата на стабилния Калин Дончев. Логично успяха и да поведат в 35-ата минута, когато техният капитан Васил Тачев се възползва от груба грешка на защитника Иван Гайдаджийски, излезе сам срещу стража и хладнокръвно го преодоля за 0:1.

През второто полувреме момчетата на старши треньора Методи Атанасов излязоха преобразени и натиснаха съперника. Фатална за Беласица се оказа 73-ата минута. Капитанът на домакините Йордан Калеканов стреля от фаул, топката рикошира в човек от стената и спря зад изненадания вратар Захари Димитров. Така голмайсторът записа със златни букви името си в историята на доброславския футбол като автор на първото попадение в Трета лига.

Шокираните “комити” буквално секунди по-късно допуснаха и втори удар, който окончателно ги прати в нокдаун. В 75-ата минута след многоходова атака четирима-петима в сини екипи Красимир Георгиев проби отляво и матира безпомощния Димитров, правейки обрата пълен – 2:1.Пирин спорт