Добринище с европейски улици!
11 Октомври 2025 | 14:06
2 коментара
Общество
Благоевград

Улиците „Г.С. Раковски“ и „Гарата“ в Добринище заприличаха като европейски улици!
В град Добринище бе открита напълно реновираната инфраструктура на улиците „Г.С. Раковски“ и „Гарата“. Церемонията започна с тържествен водосвет, който символизира завършването на мащабния проект. Реновацията включва подмяна на старите асфалтови настилки, полагане на нова такава, изграждане на ново улично осветление, ремонтирани тротоари и модернизация на водопроводната и канализационната система.
Проектът цели да подобри условията за живот и транспорт в района, като същевременно се запази характерът на стария градски дух на Добринище. Възстановените улици ще облекчат и ежедневието на местните жители, както и ще предоставят по-добри условия за туристи и посетители на града.
Реновацията е част от по-широката инициатива на общината за обновяване на инфраструктурата и привличане на инвестиции в региона.
Със завършването на този проект се поставя началото на нов етап в развитието на град Добринище, като се очаква той да стане още по-привлекателно място за живеене и туризъм.
В град Добринище бе открита напълно реновираната инфраструктура на улиците „Г.С. Раковски“ и „Гарата“. Церемонията започна с тържествен водосвет, който символизира завършването на мащабния проект. Реновацията включва подмяна на старите асфалтови настилки, полагане на нова такава, изграждане на ново улично осветление, ремонтирани тротоари и модернизация на водопроводната и канализационната система.
Добавени коментари
Страхотно! публикува:
12 Октомври 2025 | 11:29
Като гледам тези снимки се чудя къде ли по Европа са правени?! А то било в наше Добринище - родното място на от.Паисий! Само тази кривата улица от 100 метра с пет завоя не разбирам - не можа ли да се поизправи?
Кьоравио публикува:
11 Октомври 2025 | 20:15
Шаренко е убаво е.













