Директорът на галерията в Благоевград откри Пленер по живопис

08 Юли 2025 | 14:40
1 коментара
Култура
Благоевград
Директорът на галерията в Благоевград откри  Пленер по живопис
Директорът на Градската художествена галерия Иван Милушев откри Симпозиума – Пленер по живопис „Живописната технология в съвременното изкуство“, който ще се проведе от 8 до 15 юли.

Събитието се състоя в двора на Измирлиевата къща в кв. „Вароша“ в Благоевград.

Темата „Откъснат кораб“ събира 12 автори, чието изкуство интерпретира живописта по различни начини, създавайки мост между традицията и експеримента, между класическото платно и новите материали, между проверени техники и съвременен израз.

Сред гостите на откриването на пленера бяха зам.-кметът по култура, спорт и туризъм Станислав Кимчев и зам.-кметът по образование и бизнес развитие Боряна Шалявска.

 Сред участниците в тазгодишния пленер са:

Албена Петкова, Voin de Voin, Гери Табакова, Денис Спасов, Деница Боева-Балабанска, Иван Ямалиев, Ивайло Христов, Иглика Христова, Калоян Иванов, Кристиян Балабански, Мартиян Табаков, Радослав Мъглов.

 Финалът на този артистичен диалог ще бъде поставен на 15 юли (вторник) от 18:00 ч., когато в голямата зала на ГХГ ще бъде открита изложба с произведенията, създадени по време на пленера.

Куратор на събитието е Сашо Стоицов.

Пленерът по живопис се организира със съдействието на Община Благоевград.
Директорът на галерията в Благоевград откри  Пленер по живопис

Добавени коментари

Комитата публикува:
09 Ноември 2025 | 23:34
Този г-н Милушев няма ли да се пенсионира вече! Комунист и номенклатурчик, който служеше на поредица кметове. Срам за интелектуалците в нашата община, които допуснаха подобно нещо!

Добавете Вашия коментар

TOP