Директорката на ПМГ в Гоце Делчев Елка Божикова с престижна награда

31 Октомври 2025 | 18:28
0 коментара
Общество
Благоевград
Директорката на ПМГ в Гоце Делчев Елка Божикова с престижна награда
Елка Божикова - директор на ПМГ "Яне Сандански", е носител на престижната национална награда "Академик Благовест Сендов"!

Наградата за изключителни постижения в образованието и науката бе връчена на тържествена церемония лично от проф. Стоян Денчев. Тази година лауреати на престижното отличие са двама - г-жа Елка Божикова и проф. Николай Витанов.
Сред официалните гости, уважили събитието, бяха вицепрезидентът г-жа Илияна Йотова, заместник-министрите  г-жа Наталия Михалевска и г-жа Емилия Лазарова, както и началникът на РУО - Благоевград - г-н Ивайло Златанов.
Церемонията събра на едно място много изтъкнати научни дейци, общественици и студенти, които аплодираха постиженията на наградените.
Наградата "Академик Сендов" се присъжда в памет на големия български математик и общественик акад. Благовест Сендов и отличава лица с особен принос в области, свързани с неговото дело.
Директорката на ПМГ в Гоце Делчев Елка Божикова с престижна награда
Директорката на ПМГ в Гоце Делчев Елка Божикова с престижна награда

Добавете Вашия коментар

TOP