Девето основно училище Благоевград се сдоби с първия собствен ученически автобус в града
06 Юни 2025 | 17:12
2 коментара
Общество
Благоевград

Исторически момент за Девето основно училище в Благоевград: учебното заведение се сдоби със собствен автобус за превоз на ученици – първият по рода си в града.
Новата придобивка е модерен автобус марка ISUZU със свеж жълт цвят, комфортен интериор и всички необходими удобства, возилото ще се използва за превоз на ученици и други училищни инициативи.
От училището съобщават, че благодарение на съдействието на Министерството на образованието и науката и лично на министър Красимир Вълчев, идеята се е реализирала успешно. Целта е повишаване на мобилността на учениците и осигуряване на безопасен и организиран транспорт.
„Пак сме първи! Нашето училище е първото в Благоевград със собствен автобус. Благодарим на всички, които помогнаха!“, гласи публикацията в официалната страница на училището. Тепърва предстои официално представяне и освещаване на новата придобивка, с което ще бъде отбелязано началото на нов етап в развитието на училището.
Новата придобивка е модерен автобус марка ISUZU със свеж жълт цвят, комфортен интериор и всички необходими удобства, возилото ще се използва за превоз на ученици и други училищни инициативи.
От училището съобщават, че благодарение на съдействието на Министерството на образованието и науката и лично на министър Красимир Вълчев, идеята се е реализирала успешно. Целта е повишаване на мобилността на учениците и осигуряване на безопасен и организиран транспорт.
„Пак сме първи! Нашето училище е първото в Благоевград със собствен автобус. Благодарим на всички, които помогнаха!“, гласи публикацията в официалната страница на училището. Тепърва предстои официално представяне и освещаване на новата придобивка, с което ще бъде отбелязано началото на нов етап в развитието на училището.
Добавени коментари
Ayyy публикува:
07 Юни 2025 | 15:50
Ayyyy
Вленово публикува:
06 Юни 2025 | 22:01
Най-амбициозната директорка! Браво!






