Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира „Св. Панталеймон“ край Добринище

18 Април 2026 | 16:56
3 коментара
Общество
Благоевград
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Днес десетки миряни се стекоха в манастира „Св. Панталеймон“, обединени от вяра и духовност. Заедно те поеха на тържествена лития с иконата на „Св. Богородица Достойно ест“ към местността „Свети Атанасий“, изпълвайки деня с благоговение и молитва.

Празникът започна още в ранните часове с утринно богослужение и Света литургия, които събраха вярващите в дух на смирение и единство. Сред присъстващите, дошли да се поклонят пред светинята, бяха и кметът на град Добринище Иван Сакарев, заместник-кметът на община Банско Георги Доневичин, както и общинският съветник Петър Друнчилов.

Богослуженията бяха отслужени от Архимандрит Константин Протойерей, Костадин Калайджиев, Протойерей Никола Варин, Протойерей Георги Хаджигеоргиев, Свещеник Антон Антонов, Свещеник Методи Юнчов, Свещеник Павел Павлов, Свещеник Данайл Голумехов, Свещеник Борислав Галчев, Свещеник Тодор Царски. Ден, изпълнен с духовна сила, традиция и споделена вяра – напомняне за ценностите, които ни обединяват.
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище
Десетки вярващи се включиха в тържествена лития от манастира  Св. Панталеймон  край Добринище

Добавени коментари

Помним, помни-и-им! публикува:
18 Април 2026 | 21:12
Тогава в миша дупка на горния етаж се беше заврял и бъдещия патриарх. Ама сега го нема оти не е интересно. Пък сега си има и маши! Планувате ли пак сбирка на 22-ри юли? Може би тогава ще дойде и той?!
Има и отсъстващи! публикува:
18 Април 2026 | 21:01
Ами де го най-главният "мюфтия" - глухият поп от Баня, който пее най-благозвучно в цялата епархия??? Той беше и главният координатор във Вартоломеевата нощ. Държеше постоянна връзка с владиката Сатанаил от Неврокоп.
Браво! Така требе! публикува:
18 Април 2026 | 20:53
Не липсват и главните действащи лица - Каладжиово поп, Варино поп...дошли да си припомнят делата от лято 2002. Поне сетихте ли се да прочетете една молитва за упокой на лобното място на отец Стефан Камберов или минахте с 200 покрай него?22

Добавете Вашия коментар

TOP