Депутатите от партия Величие полагат клетва в Народното събрание

19 Март 2025 | 06:48
1 коментара
Политика
България
Депутатите от партия Величие полагат клетва в Народното събрание

Депутатите от новата парламентарна група „Величие” ще положат клетва в Народното събрание. Шест месеца след изборите и преизчисляване на резултатите в част от секциите, в парламента официално влиза девета партия.

"Величие" ще има 10 депутати, като се очаква председател на групата да е идеологът на формацията Ивелин Михайлов, съобщава NOVA. Той вече заяви, че партията му ще е част от опозицията.

След произнасянето на Конституционния съд се стигна до сериозно разместване в Народното събрание.

Депутати от почти всички групи напуснаха, а на тяхно място влязоха народни представители от други райони. А управляващото мнозинство остана на прага от 121.

Така сега са под въпрос приемането на ключови законопроекти, сред тях приемането на бюджетът за 2025 година. 

Източник: NOVA  

Добавени коментари

Баба публикува:
19 Март 2025 | 07:31
Не съм чул някоя държава да е спечелила от опозицията си, така че това е само загуба за България

Добавете Вашия коментар

TOP