Депутат от ДПС: Симеонов обиждаше ромите с наслада
"Бях на три метра от Валери Симеонов. Виждах с каква наслада и облекчение говори, и какъв душевен катарзис изживява, докато говори за целия етнос". Това каза депутатът от ДПС Тунчер Кърджалиев по повод вчерашното изказване за ромите на лидера на Патиротичния фронт от парламентарната трибуна.
В студиото на "Здравей, България" по Нова ТВ депутатът посочи още, че трибуната на Народното събрание е сакрална и не може от нея да се говори така - "не може да наричаш цял един етнос с генерализирани квалификации".
„Не може да се скрие, особено от опитни политици, а и от обществото, че думите на този човек са продукт на ксенофобски изстъпления. Той иска да маргинализира цял един етнос", допълни депутатът, като допълни, че няма такова понятие като „етническа престъпност”.
В същото време той изрази съчувствие към възрастните хора, които всеки ден стават жертви на битова престъпност. Катя Иванова, тъщата на "младия меринджей" също се включи в дебата за вчерашното изявление. Изненадващо тя подкрепи думите на Валери Симеонов. "Той е прав. Изобщо не греши. Ромите получават помощи, ядат, пият, мързи ги. Те са още по-мързеливи от българите", категорична беше Катя. „Само боят ще ги оправи”, допълни нейният съпруг.






