Църква Сретение Господне в Добърско събра жители и гости с вълнуващ празник
02 Февруари 2025 | 19:42
3 коментара
Общество
Благоевград

Народният представител Иван Герчев, Неврокопският митрополит Серафим, деца от музикално училище от Катерини Гърция и гайдари от школата при Неврокопска митрополия отпразнуваха храмовия празник „Сретение Господне" в Добърско
Днес, единственият храм в България с името „Сретение Господне" в Добърско посрещна Негово Високопреосвещенство Неврокопски митрополит Серафим, ученици от Музикално училище от град Катерини и гайдари от школата на Неврокопската митрополия, граждани и гости, за да отпразнуват вълнуващо храмовия празник на църквата.
Сретение Господне е един от големите християнски празници, когато четиридесет дни след раждането на Господа Иисуса Христа света Дева Мария донесла своя Младенец в Йерусалимския храм според Мойсеевия закон, който заповядвал, всяко първородно от мъжки пол да бъде посвещавано или представяно на Бога.
Църквата в Добърско е изградена през 1860 година и наречена „Сретение Господне", която е и единствената църква в България до този момент с името на големия християнски празник.
Храмът в Добърско е българска възрожденска църква, с ломени камъни, иконите са дело на видния иконописец Симеон Молеров, стенописите са на Димитър Сирлещов и е обявена за паметник на културата.
Днес, единственият храм в България с името „Сретение Господне" в Добърско посрещна Негово Високопреосвещенство Неврокопски митрополит Серафим, ученици от Музикално училище от град Катерини и гайдари от школата на Неврокопската митрополия, граждани и гости, за да отпразнуват вълнуващо храмовия празник на църквата.
Сретение Господне е един от големите християнски празници, когато четиридесет дни след раждането на Господа Иисуса Христа света Дева Мария донесла своя Младенец в Йерусалимския храм според Мойсеевия закон, който заповядвал, всяко първородно от мъжки пол да бъде посвещавано или представяно на Бога.
Църквата в Добърско е изградена през 1860 година и наречена „Сретение Господне", която е и единствената църква в България до този момент с името на големия християнски празник.
Храмът в Добърско е българска възрожденска църква, с ломени камъни, иконите са дело на видния иконописец Симеон Молеров, стенописите са на Димитър Сирлещов и е обявена за паметник на културата.
Добавени коментари
Doc+ публикува:
02 Февруари 2025 | 23:22
Увeличете пeниca си с поне 11 см, получете твърда epeкция и накарайте приятелката си да свъpши поне пет пъти подpед: гаpантиран ефект, доказан с научни изследвания, ето статия:---- https://come.ac/guntitan
Разлог публикува:
02 Февруари 2025 | 21:55
Браво на нашия депутат!Добър човек е и на всеки обръща внимание.Бъди здрав г-н Герчев !
Razlo4 публикува:
02 Февруари 2025 | 20:41
Все ДЪРТИ,няма млади хора!








