ЦСКА загуби от Лудогорец с 0:1 на стадион "Българска армия"

27 Март 2014 | 03:09
ЦСКА загуби от Лудогорец с 0:1 на стадион Българска армия

Лудогорец изкова изключително ценна победа над ЦСКА на стадион "Българска армия" в дербито от 29-ия кръг на "А" група.

"Орлите" се наложиха с минималното 1:0 и по този начин продължават да крачат уверено към титлата. Единственото попадение в срещата отбеляза влезлият като резерва Даниел Абало в 77-ата минута. Със спечелените три точки разградчани се откъснаха пред преследвача Литекс на шест пункта и на цели девет от ЦСКА.

За жалост на многобройните привърженици на "армейците", след този мач минималните надежди за спечелване на титлата напълно се изпариха, тъй като ЦСКА има и един мач повече от лидера в класирането. Интересно е да се отбележи, че ЦСКА вече в шести шампионатен мач не успява да отбележи гол във вратата на Лудогорец.

Двата тима изиграха динамичен двубой, но допуснаха доста брак в действията си. Чистите голови положения почти липсваха, което не се понрави особено на феновете. Възпитаниците на Стойчо Младенов демонстрираха максимума от своите възможности, докато голяма част от играчите на Стойчо Стоев бяха меко казано слаби. В голяма част от срещата Лудогорец бе разпокъсан и разпилян, и съвсем спокойно може да кажем, че спечели благодарение на късмета, тъй като при така стеклите се обстоятелства можеше и да загуби.