ЦСКА надви ЦСКА 1948 след здрава битка в Бистрица

12 Март 2023 | 20:11
Отборът на ЦСКА постигна труден, но много важен успех в битката за титлата в България, след като победи ЦСКА 1948 с 1:0 като гост в дербито от 23-ия кръг на Първа лига. Въпреки сериозното напрежение, което се породи в последната седмица, ситуацията около стадиона в Бистрица и на трибуните бе спокойна, а битката бе на терена, където "армейците" успяха да се наложат след момент на индивидуална класа от резервата Тобиас Хайнц. Феновете на ЦСКА изпълниха заканата си и се събраха пред стадиона, без да влизат вътре, но до инциденти не се стигна, като те подкрепяха своя отбор с песни отвън. Около спортното съоръжение имаше и засилено полицейско присъствие, което осигуряваше реда, като единственият проблем бе натовареното движение в района. На терена ЦСКА 1948 имаше леко игрово преимущество, но ситуациите пред двете врати не бяха много, като преобладаваха единоборствата в средата на терена. Ключовият момент в двубоя дойде в 66-та минута, когато Тобиас Хайнц бе изведен с добър пас от Дюкенс Назон, майсторски се измъкна от Ангел Лясков и с точен изстрел по земя преодоля Даниел Наумов. Норвежецът се бе появил в игра само три минути по-рано. Шест минути по-късно нападателят на домакините Евгений Сердюк изравни след ново майсторско изпълнение, но след консултация с екрана край тъчлинията реферът Георги Кабаков отмени попадението заради игра с ръка на Сердюк при поемането на топката. До края на двубоя играчите на Саша Илич, който бе наказан за този двубой, опазиха вратата си и взеха много ценни три точки. По този начин ЦСКА възстанови преднината си от четири точки пред втория Лудогорец, докато ЦСКА 1948 регистрира първа домакина загуба през сезона и заема трето място в класирането с актив от 45 точки, 12 по-малко от днешния съперник. /БГНЕС