Чо Елит отново на върха: 12 медала и отборни отличия сред 30 клуба в Самоков

16 Декември 2025 | 07:21
0 коментара
Общество
Благоевград
Чо Елит отново на върха: 12 медала и отборни отличия сред 30 клуба в Самоков
ОТНОВО НА ВЪРХА: Чо Елит печели отборно второ и трето място сред 30 клуба и 350 състезатели на турнир в Самоков

На 13 декември се проведе традиционният турнир за купата на корейския посланик в гр. Самоков, зала Самелион. Турнирът протече в 3 дисциплини: спаринг, пумсе (бой с въображаем противник) и силов тест (чупене на дъски).
Чо Елит се включи в надпреварата с 10 състезатели в дисциплините спаринг и пумсе.
В спаринга участва с 6 състезатели, които спечелиха възможните 6 медала:
- три поредни победи и златен медал в спаринга спечели Георги Попов (13г.до 37кг)като не даде никакви шансове на своите съперници
- сребро спечелиха Никола Шопов (15г.до 48кг) , Йоанна Полежанова (13г.до 44кг) и дебютантът Петър Каракашев (14г.до 53кг)
- с бронз се отличиха Мария Иванова (13г. до 41 кг) и Борислава Юрукова (12г.до 44кг)
Тези резултати доведоха Чо Елит на трето място в отборното класиране за купата.
В пумсето учасва с 4 състезатели и всички стигнаха до медалите:
- Злато извоюваха Величка Фидошева (жени , до 50г.) и Асения Пулина (жени до 30г.)
- Със сребърни отличия се завърнаха Деница Джумайлиева (девойки до 17г.) и Ема Сковарданова (деца до 11г.)
Медалите бяха напълно достатъчни в крайното класиране за да спечели отборната титла за второ място.
В състезанието се включиха около 350 български състезатели от 30 клуба.
Чо Елит отново на върха: 12 медала и отборни отличия сред 30 клуба в Самоков

Добавете Вашия коментар

TOP