Четвъртокласници в Симитли изпратиха с вълнуващ празник началния етап на своето образование

26 Юни 2026 | 12:13
0 коментара
Общество
Благоевград
Четвъртокласници в Симитли изпратиха с вълнуващ празник началния етап на своето образование
Преди дни учениците от 4.б клас на СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – гр. Симитли отбелязаха завършването на началния етап на своето образование с едно вълнуващо и незабравимо тържество.
 
Красиво украсената в тъмносиньо, златно и бяло класна стая събра ученици, родители, баби, братчета и сестрички, които споделиха този специален момент заедно. Атмосферата беше изпълнена с вълнение, гордост и много споделени емоции.
 
Празникът премина под мотото „Мисията изпълнена!“. Чрез песни, танци, репортажи и специално подготвени филми учениците припомниха най-хубавите моменти от своя четиригодишен път в началното училище и споделиха мечтите си за бъдещето.
 
Програмата беше подготвена с много любов, старание и внимание към всеки детайл от класния ръководител на 4.б клас г-жа Петранка Ашминова. Чрез индивидуални номинации и специални послания бяха представени качествата, талантите и постиженията на всяко дете.
 
Сред официалните гости на тържеството бяха заместник-директорът по учебната дейност г-жа Добринска, г-жа Дафкова, г-жа Симеонова, г-жа Чобанова и г-жа Михайлова, които уважиха празника и споделиха радостта на учениците и техните семейства.
Особено вълнуващ момент бяха връчването на индивидуалните номинации и отличия, чрез които всяко дете получи заслужено признание за своите качества, таланти и успехи. Последва и официалното връчване на свидетелствата за завършен начален етап на образование от г-жа Добринска, която отличи всеки ученик и с медал според постигнатия успех.
Тържеството бе празник не само на знанията, но и на приятелството, добротата и мечтите. Всяко дете получи своето заслужено признание и беше аплодирано за своята индивидуалност и принос към живота на класа.
Особено трогателен беше финалът на празничния ден. В градския парк учениците символично се разделиха със своя класен ръководител г-жа Петранка Ашминова. Всяко дете отправи лично послание на благодарност и подари по една червена роза – знак на признателност, уважение и обич.
Кулминация на този емоционален момент беше връчването на благодарствено писмо от учениците и техните родители за всеотдайността, грижите и труда, положени през четирите години заедно. Думите на признателност развълнуваха всички присъстващи и превърнаха раздялата в един от най-запомнящите се мигове от празничния ден.
След четири години, изпълнени със знания, предизвикателства, успехи, приятелства и безброй спомени, учениците от 4.б клас поемат уверено към следващия етап от своето образование. "На добър час, мили деца! Нека никога не спирате да мечтаете, да вярвате в себе си и да следвате своите цели!", написаха във своята фейсбук страница на училището.

Добавете Вашия коментар

TOP