Четвърти бойкот на хранителните магазини в страната

06 Март 2025 | 10:41
0 коментара
Бизнес
България
Четвърти бойкот на хранителните магазини в страната

Четвърти бойкот на големите търговски вериги е обявен за днес.

Организаторите отново призовават да не се пазарува и да не се плаща с банкови карти.

Припомняме, идеята е този вид акция да се провежда всеки четвъртък.

Най-голям ефект бе отчетен по време на първия бойкот на 13 февруари - тогава магазините отчетоха 7,9 млн. лева по-малко оборот.

Седмица по-късно протестните действия доведоха до 1,1 млн. лева по-малки обороти.

На последният, трети бойкот на големите хранителни магазини обаче бе постигнат обратен ефект - оборотите се увеличиха с над два милиона лева. По данни на НАП в деня на бойкота в касите на магазините са влезли 27,4 млн.лева, а ден по-рано - 25,3 млн. лева.

Така на практика за пър ви път, откакто се организира бойкот, магазините са на печалба вместо на загуба.

Добавете Вашия коментар

TOP