Често боледуващото дете-как да го защитим чрез хомеопатия
"Любимият" за всички родители сезон, в който постоянно са пред лекарския кабинет с болно дете, настъпи. За всички, имащи деца на възраст от 2 до 6 години, вирусните инфекции, зачервеното гърло, кашлицата и хремата са често явление, с което водят ежедневни битки.
Повечето педиатри изписват при лечението антибиотици, които изтощават детския организъм. В опит да запазят здравето на малчуганите, на първо място родителите търсят профилактика - средства, които да подсилят имунитета, за да посещава по-дълго време детско заведение, без да се разболява, детето им. Тук на помощ идва хомеопатията, която става все по-предпочитана в съвременния свят.
Доктор Зорка Угринова е хомеопат с над 25-годишен опит и споделя, че доверието към този метод расте с всяка изминала година. "Не трябва обаче родителите да се самолекуват. Да, в аптечната мрежа има безброй лекарства, не само хомеопатични - различни билкови, имуностимулатори, които се рекламират широко, но това не означава, че родителят трябва да се ориентира сам в морето от предлагани продукти.
Моят съвет е задължително да се консултират с лекар хомеопат", призовава д-р Угринова, като допълва, че той е този, който ще препоръча, според индивидуалните особености на детето, най-подходящите хомеопатични средства.
В лекарската практика съществува терминът "често боледуващо дете", като някои специалисти дори използват и термина "феноменът често боледуващо дете".Д-р Угринова коментира колко често е нормално да боледува всъщност едно дете и кога спада към описанието на този термин.
"Прието е, че е нормално едно дете да боледува само 5 до 7 пъти годишно. Истината е обаче, и в моята практика ежедневно се срещам с дечица, за които тази заболеваемост е много по-честа. Какво казва майката на едно такова дете? - Тръгваме в понеделник на детска градина, здрав е.
В сряда вече е със запушен нос и започва хрема. В четвъртък кашля. - Спират го съответно от детската градина, лекуват се до следващия петък и когато след 10-тина дни отново тръгва на градина, само след нови 3-4 дни, е с болка в ухото и/или стомашно-чревен проблем.
Ето това са често боледуващите деца, при които периодите на добро здраве, в които детето е абсолютно здраво - няма никаква остатъчна хрема, никаква остатъчна кашлица, могат да бъдат преброени едва на пръстите на едната ръка" , обяснява хомеопатът.
Повече за профилактиката и лечението чрез средствата на хомеопатията, можете да чуете в прикачения файл