Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили

05 Април 2026 | 16:15
1 коментара
Общество
България
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили

„Парад на американските автомобили“ се проведе в Дупница за четвърта поредна година и по вече утвърдена традцция даде старт на новия автомобилен сезон.
Голям брой красиви и мощни машини бяха паркирани на площад „Свобода“ в слънчевия ден на Цветница за впечатляващото шоу, което остави много положителни емоции у големия брой присъстващи.

Част от изложените коли, пикапи и мотори са уникални за България, а някои от тях дори са и единични бройки на територията на цяла Европа.
Малки и големи дупничани, както и гостите на града, с интерес наблюдаваха американските коли, като не пропуснаха да се снимат за спомен.
Организатор на събитието е автомобилен клуб „Форд Мустанг България“ в партньорство с Община Дупница.


Сред официалните гостите бяха кметът Първан Дангов, неговият заместник по социални дейности, култура и образование Валентина Караганова, народните представители Иван Ибришимов и Николай Златарски, както и общинският съветник Георги Рангелов.

Официалната част бе открита от актьора Влади Въргала, който развесели всички на площада с няколко актуални шеги за цените на горивата и електромобилите.
„Радвам се, че по традиция Дупница отново е домакин на откриването на сезон 2026 година. Приветствам с добре дошли всички! Имаме гости от далечни места като Силистра и Шумен, а тази година участниците са над 200. Сигурно не им е струвало малко, за да дойдат до нашия град. Разбира се, в това хубаво време ние, като любезни домакините, ще им предоставим всички добри условия. Дупница наистина е град на колела и има какво да покаже и със собствени състезатели и любители на американските автомобили в града. Честит празник – Цветница! В този светъл християнски празник приветствам с добре дошли всички! Нека тазгодишният сезон бъде безавариен! На добър час и безаварийно каране!“, обърна се кметът Първан Дангов към дупничани, участниците в парада и гостите на града.

Той получи специален плакет за любезното домакинство и това, че през последните три години се превърна в патрон на автомобилния парад.
След това бе отслужен водосвет за здраве от отец Петър Очков, а накрая всички участници поздравиха Дупница с мощния рев на двигателите си.

Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили
Центърът на Дупница отново се превърна в арена на красиви и мощни американски автомобили

Добавени коментари

Nasko публикува:
05 Април 2026 | 19:50
Ке разбиете плочките бе тъпаци правете го на парко на паркинго тия плочки на центара кой ще плаща да може тоя дпс ар златрски да се снима за пиар

Добавете Вашия коментар

TOP