Българският вратар Иван Караджов с бронз в Беларус

28 Ноември 2017 | 09:16

Българският вратар Иван Караджов и неговият Шахтьор (Солигорск) се задоволиха с брозновите медали в първенството на Беларус. В последния кръг те загубиха с 1:3 като гост на Неман (Гродно).

Шампион за 12-и път поред стана БАТЕ Борисов след гол в 95-ата минута за 3:3 като гост на Городея. Динамо (Минск) остана втори, също с 68 точки, но с по-лоши показатели в директните двубои.

За роденият в Кресна вратар и колегите му краят на сезона бе кошмарен. Два кръга преди края на кампанията Шахтьор бе на първо място в класирането, с 1 точка повече от БАТЕ и 4 пред Динамо. Преди загубата от Неман тимът на българския страж падна с 1:2 от Торпедо у дома. До лятото част от Шахтьор бе и друг футболист от пиринския край- Даниел Златков. БГ Роналдо обаче си тръгна от Беларус през лятото.