Ботев победи Локомотив с 2:0 в пловдивското дерби от 21-я кръг на А група

11 Март 2015 | 07:06

Ботев победи Локомотив с 2:0 в пловдивското дерби от 21-я кръг на А група.

Мачът беше отлаган заради лошото време и незадоволителните условия на стадион "Лаута", но в крайна сметка битката на "смъртните врагове" се състоя и "канарчетата" излязоха победители от нея. Гостите откриха още в 19-та минута, след като Лъчезар Балтанов отбеляза за 1:0.

"Смърфовете" не успяха да се мобилизират и получиха второ попадение в 34-та минута. След нова грешка на защитата на Локомотив и комбинация между Мариян Огнянов и Иван Цветков, топката попадна в Божидар Васев, който удвои резултата на 2:0. Домакините не успяха да се противопоставят на съперниците си и в изнервената обстановка срещата завърши 2:0.

С успеха си Ботев Пловдив изместват Левски от шестото място с 33 точки. Локомотив Пловдив са девети с 20 точки.