Босна и Херцеговина ни поведе с 2-0 за купа Дейвис

03 Февруари 2024 | 20:23
България

България изостава 0-2 срещу Босна и Херцеговина след сблъсъка за купа "Дейвис" в Бургас.

Двете загуби на сингъл записаха Димитър Кузманов и Янаки Милев, а утре програмата в ТК „Авеню“ започва с мача на двойки, в който честта на домакините ще защитават Александър Донски и Александър Лазаров срещу бившия шампион от Sofia Open Мирза Башич и Томислав Бъркич. Ако загубим и карето, няма да се играят ответните сингли Кузманов - Джумхур и Милев - Фатич.

Националният рекордьор по победи на сингъл в турнира изпусна с 6:3, 3:6, 4:6 Нерман Фатич. 30-годишният пловдивчанин направи много добър първи сет, но след това съотношението на силите се промени и Мико заигра по-пасивно, давайки инициативата на съперника си. Така Фатич записа четвърти пореден успех от 6 двубоя с Кузманов.

Световният №550 Милев допусна доста грешки срещу бившия №23 в ранглистата и носител на три ATP титли Дамир Джумхур. 19-годишният национал показа голямо желание, но липсата на опит срещу по-възрастния с 12 г. опонент оказа влияние.

Победителят в двубоя ще запази мястото си в Световна група I за следващия сезон.Мач Телеграф