Бонка Ичкова, учител: Денят на народните будители за българския учител е равностоен на 24 май

01 Ноември 2014 | 18:01
1 коментара
Общество

Денят на народните будители за българския учител е равностоен на 24 май. Това каза за‘‘Фокус’’ Бонка Ичкова, председател на Съюза на българските учители в община Благоевград. Този ден ни крепи като светлина, като упование”, каза още Бонка Ичкова.

Тя посочи, че за нея като учител, днешния празник означава признателност и отбелязване труда и усилията на българския учител.

„Днес е изключително трудно да бъдат съхранени чисто човешките ценности, всеки един от нас трябва да полага усилия за да бъдат запазени и предавани във времето”, каза още председателят на Съюза на българските учители в община Благоевград.

Като обръщение към всички, които практикуват не леката професия - учител, Бонка Ичкова посочи, че всички те трябва да се ръководят преди всичко от любов, търпение към децата, никога да не се предават и да изпълняват своята заветна мисия, да не предават своята вяра./Pirinsko.com

Добавени коментари

ЕМИ публикува:
02 Ноември 2014 | 12:31
СТИГА СТЕ ПОКАЗВАЛИ ТАЯ ГРОЗОТИЯ ,ИМА ПО ДОСТОЙНИ ОТ НЕ УЧИТЕЛИ.оЩЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОБЕРЕ В КОЖАТА СИ ДЕТО НЕ СТАНА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИК.

Добавете Вашия коментар

TOP