Бойко Борисов с гол за титлата на Югозапада, кметът Илко Стоянов изведе отбора на „Пирин“ с капитанската лента

05 Април 2023 | 21:21
2 коментара
Благоевград
Бойко Борисов с гол за титлата на Югозапада, кметът Илко Стоянов изведе отбора на  Пирин  с капитанската лента

Благоевградският кмет Илко Стоянов изведе отбора на „Пирин“ с капитанската лента в зоналния финал от държавното първенство за ветерани срещу „Витоша“ (Б), загубен от орлетата с 2:5 в с. Бистрица днес. Атаката на домакините водеше експремиерът Бойко Борисов, който заби петия гол за бистришките тигри. Още с излизането но стартовите 11-орки обаче стана ясно, че каквото и да стане, напред продължава формацията от софийското село, която властва в шампионата 6 поредни години. Като титуляр за пиринци излезе 37-годишният Петър Занев, а долната възрастова граница според правилника е 40 г. Така при евентуална негативна развръзка и своевременна жалба съперникът би спечелил служебно с 3:0. Наред с включването на градоначалника, треньорският тандем на благоевградчани Петър Михтарски-Иван Стойчев пусна и други дебютанти в сблъсъци от подобен ранг. Такъв бе братът на бившия национал Георги Бачев – Борислав Бачев-Енцо, с чието попадение гостите поведоха в началото на първото полувреме. Николай Николов изравни от дузпа, но отново Б. Бачев възстанови водачеството на своите. Преминалият през ЦСКА Светослав Петров вкара за 2:2, а при този резултат съперниците се оттеглиха на почивката. По-дългата резервна скамейка на „Витоша“ си каза думата през втората част. Тогава в мрежата на Любомир Манов се разписаха Николай Божов и Христо Йовов. Точка на спора с красив гол в горния ъгъл сложи Б. Борисов. Така „Витоша“ надви „Пирин“ за четвърти път в зонален финал, който нито веднъж не се е провеждал на друго място освен в с. Бистрица, когато до него са стигали зелено-белите и бистришките тигри. Сред зрителите бе и бившият национал Валери Божинов.

„ПИРИН“: Л. Сотиров, П. Кепов, И. Тренчев, Р. Митревски, Т. Лулейски, Д. Наков, П. Занев, Е. Равначки, Б. Бачев, Ил. Стоянов, Сп. Диманчев (Л. Манов, Ат. Николов, Г. Стоянов, Й. Стоянов, Л. Ангелов).