Бойко Борисов от Загреб: България и ГЕРБ са надежден и предвидим партньор в ЕС и НАТО
31 Януари 2026 | 11:07
2 коментара
Политика
България

Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов съобщи в личния си профил във Фейсбук за срещата си с председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен по време на Срещата на върха на Европейската народна партия в Загреб, Хърватска.
„България и ГЕРБ са надежден и предвидим партньор в Европейския съюз и НАТО. В това уверих председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен по време на разговор в рамките на Срещата на върха на ЕНП в Загреб“, написа Борисов.
„Страната ни винаги е работила за повишаването на конкурентноспособността на #Европа и нейната сигурност. В този контекст информирах председателя на ЕК за процеса по изграждането на стратегическия военно-промишлен завод между „Райнметал“ и България на територията на страната ни“, посочва още той.
По думите му в проекта ще бъдат разкрити над 1000 нови работни места, като „в производството ще си дадат среща германското ноу-хау и традициите и стандартите на българската военна индустрия“.
„България и ГЕРБ са надежден и предвидим партньор в Европейския съюз и НАТО. В това уверих председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен по време на разговор в рамките на Срещата на върха на ЕНП в Загреб“, написа Борисов.
„Страната ни винаги е работила за повишаването на конкурентноспособността на #Европа и нейната сигурност. В този контекст информирах председателя на ЕК за процеса по изграждането на стратегическия военно-промишлен завод между „Райнметал“ и България на територията на страната ни“, посочва още той.
По думите му в проекта ще бъдат разкрити над 1000 нови работни места, като „в производството ще си дадат среща германското ноу-хау и традициите и стандартите на българската военна индустрия“.
Добавени коментари
Нищо ново публикува:
01 Февруари 2026 | 12:48
Нищо ново под Слънцето. Идиотът си остава ИДИОТ! С нищо не се променя. На такъв и Хърсово няма да му помогне.
Топ публикува:
31 Януари 2026 | 14:50
за Хърсево






