Бойко Борисов: Диалогът между работодатели и синдикати е възстановен

27 Ноември 2025 | 15:59
0 коментара
Политика
България
Бойко Борисов: Диалогът между работодатели и синдикати е възстановен
В публикация в личния си профил Бойко Борисов съобщава, че диалогът между работодатели и синдикати е възстановен. Още утре в Министерството на финансите ще започнат срещи, на които ще бъдат уточнени всички детайли по Бюджет 2026. Според Борисов държавата застава зад всеки български гражданин, а обсъжданията ще включват представители на всички ключови институции и организации.

Ето какво написа Борисов : 

Диалогът между работодатели и синдикати е възстановен. Още утре в Министерството на финансите започват срещи, на които ще бъдат изгладени всички детайли. Държавата застава зад всеки български гражданин.
Около това се обединихме на среща в Централата на ГЕРБ с министъра на финансите Теменужка Петкова, вицепремиера и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев, председателя на комисията по бюджет и финанси Делян Добрев, бившия финансов министър Владислав Горанов, както и работодателите от КРИБ и БСК, представени от Кирил Домусчиев и Добри Митрев. Присъстваха и двата национални синдиката КТ “Подкрепа“ и КНСБ, представени от Димитър Манолов и Любослав Костов.
Работните групи и НСТС също ще бъдат възстановени. В обсъжданията по Бюджет 2026 ще участват представители на четирите партии, които подкрепят правителството.
Бойко Борисов: Диалогът между работодатели и синдикати е възстановен
Бойко Борисов: Диалогът между работодатели и синдикати е възстановен
Бойко Борисов: Диалогът между работодатели и синдикати е възстановен

Добавете Вашия коментар

TOP