Богдан Димитров извади Богоявленския кръст в Кресна
06 Януари 2026 | 11:31
0 коментара
Общество
Благоевград

Богдан Димитров бе този, който извади Богоявленския кръст по време на празника Богоявление (Йордановден) в Кресна.
Празникът в Кресна започна с тържествен водосвет и освещаване на водата от отец Георги Танчев, след което бе извършено традиционното потапяне на светия кръст в местния водоем около 11:00 ч.
Няколко смели мъже се включиха в ритуала, но първи до кръста стигна и го извади Богдан Димитров.
След това той прие поздравления и пожелания за здраве от хората, които бяха дошли да наблюдават ритуала, както и от мъжете които се включиха в него.
По традиция се вярва, че този, който извади кръста, ще бъде здрав и ще има късмет през цялата година.






