Близо 7 часа дерайлиралият пътнически влак седи в калта между гарите Дъбово и Радунци
03 Април 2026 | 14:17
0 коментара
Общество
България

Вече близо 7 часа пътническият влак, който излезе от релсите в участъка между гарите Дъбово и Радунци, чака техническа помощ за изтегляне.
Инцидентът станал малко след 7:30 часа. Композицията, пътуваща от Горна Оряховица към Стара Загора се е ударила в кално свлачище, локомотивът и два от вагоните дерайлират и спират на метри от пропаст. Вагоните са задържали локомотивът да не тръгне надолу.
За щастие, при сблъсака няма пострадали пътници.
Железопътният участък продължава да бъде блокиран. Община Мъглиж създаде организация за алтернативно придвижване на хората от засегнатите влакове с автобуси, които ще пътуват от и към гарите Дъбово и Трявна. | БГНЕС










