Благоевградски студенти спечелиха 12 медала

16 Май 2023 | 08:11
Благоевград

Отборите по джудо и кикбокс на Югозападния университет в Благоевград спечелиха 5 златни, 3 сребърни и 4 бронзови медала в Стара Загора. Те успяха да преборят над 100 състезатели и да завоюват отличията. Възпитаници са на главен асистент Благой Калпачки.

В състезанията по джудо медал спечели Михаил Волков. В категория +100 кг със сребърен медал си тръгна Максим Сръндев. Бронзови медали получиха Тома Кацарскии в категория до 81 килограма и Мартин Ваканин в категория над 100 килограма.

Кирил Илиев спечели два златни медала в състезанията по кикбокс (лайт контакт) и кикбокс (киклайт контакт) в категория до 57 килограма. С два златни медала от универсиадата си тръгна и Атанас Атанасов, който пребори конкуренцията в надпреварата по кикбокс (лайт контакт) и кикбокс (киклайт контакт) в категория до 89 килограма. Два сребърни медала в двата стила завоюва Виктория Иванова, а с два бронзови медала в категория до 57 кг си тръгна Михаил Волков.