Благоевградски шахматист с медал в Гърция

24 Февруари 2022 | 13:43

Шахматист от благоевградския клуб "Виктори" спечели сребърен медал на турнир в Солун. Отличието бе връчено от организаторите на състезанията по класически шахмат в южната ни съседка с награден фонд 400 евро.

Възпитаникът на треньора Марин Атанасов - Адриан Митушев, заслужи среброто при момчетата до 14-годишна възраст. Седмокласникът на Второ ОУ „Димитър Благоев“ стигна до успеха с 5 точки в 7 кръга по швейцарска система, което го нареди на 11-а позиция в общото класиране.

В гръцкия град играха още трима млади шахматисти на „Виктори"- Благоевград - Илиян Манов (17 г.) бе втори преди последния кръг, но загуби от по-опитния елин Епаминондас-Александрос Бебис и завърши шести с 5 т. Атанас Симонски (4 т.) е на 6-о място до 14 г. и 30-и в генералното подреждане. Там 38-ми е Марио Симеонов (3,5 т.), който е и шести до 16 г. В двудневната проява се включиха 91 състезатели с международен коефициент ЕЛО до 1800 от Гърция, Северна Македония, България и Швеция, предаде БНР.