Благоевградската общественост отбеляза 101 години от смъртта на Димитър Благоев
07 Май 2025 | 12:22
1 коментара
Култура
Благоевград

В ритуала по полагане на цветя на площад „Георги Измирлиев“, където се намира паметникът на публициста, участваха зам.-кметът Станислав Кимчев, ученици от Второ ОУ „Димитър Благоев“, представители на политически партии, институции и граждани.
Церемонията започна с химна на Република България. Бяха припомнени факти от живота на българския политик и философ.
Димитър Благоев, наричан от последователите си “Дядото”, е основател на организираното социалистическо движение в България. Той е роден на 14 юни 1856 г. в село Загоричани, Костурско.
С Указ №209 от 3 май 1950 година Президиумът на Народното събрание постановява преименуването на град Горна Джумая в град Благоевград.
Церемонията започна с химна на Република България. Бяха припомнени факти от живота на българския политик и философ.
Димитър Благоев, наричан от последователите си “Дядото”, е основател на организираното социалистическо движение в България. Той е роден на 14 юни 1856 г. в село Загоричани, Костурско.
С Указ №209 от 3 май 1950 година Президиумът на Народното събрание постановява преименуването на град Горна Джумая в град Благоевград.
Добавени коментари
911 публикува:
07 Май 2025 | 15:11
Защо не им казвате истината на децата ,а сте ги докарали насила както едно време ни разправяхте неистини и сътворени от комунистическата партия лъжи .Благоев е бил и ще си остане предател на България ,както и Димитров .Не може да станеш и пред всички депутати да кажеш ,че си Македонец и че Пиринска Македония трябва да се отцепи от България и че там не живеят българи .Час по-скоро трябва да се смени името на града ни и да се скъса с позорното ни минало и този грозен паметник да отиде на бунището .






