Благоевградчанинът С. Попов блесна с асистенция и спасен голов удар в Турция, петричанинът Кр. Малинов спря шампиона на Белгия

30 Декември 2022 | 05:55

Благоевградчанинът Страхил Попов блесна с асистенция и спасен голов удар за успеха на своя „Юмраниеспор“ с 2:1 във визитата на „Анкарагюджу“ в 15-ия кръг на турската суперлига. С победата гостите увеличиха скромния си актив на 10 т. и отлепиха ютията от дъното, но са на 5 от спасителния бряг. Тимът на бившия роден национал се оказа в ролята на догонващ с попадението от съблекалнята на норвежеца Захид Гаяс. След само още седем юношата на „Пирин 2001“ проби отдясно и с ювелирното центриране покрай двама противникови защитници задължи конгоанския таран Даниел Авону да вкара изравнителния гол. Африканецът простреля мрежата и с решаващия за крайния изход изстрел малко след началото на втората част. В 65-та мин. отново на сцената излезе Попов, който след поредната контра с негово участие успя да се върне светкавично в зоната си на десния бек и да предотврати  изравняването с отлична намеса. За изявите си през целия мач синът на бившия управител на орлетата Венко Попов бе оценен с 8.0 по десетобалната система, колкото получиха само още двама от съотборниците му.

В Белгия петричанинът Кристиян Малинов игра 70 минути и допринесе за изненадващото равенство 1:1 на своя „Льовен“ на гости на шампиона „Брюж“, а сменникът му Начон Нсинги донесе точката в заключителните секунди на продължението на двубоя с четвъртия си гол за сезона. Домакините излязоха напред в края на първото полувреме с точно изпълнена дузпа от Феран Жутгла. Трите точки бяха задължителни за „Брюж“, който преди паузата за световното първенство в Катар изостана на сериозна дистанция от лидера „Генк“. На свой ред водачът не се възползва и загуби с 0:1 от замесения в битката за оцеляване „Кортрийк“, но има 7-точков аванс на върха от най-близкия преследвач „Роял Юнион“.