Благоевградчани излязоха на мирно бдение в памет на 16-годишната Ивана
29 Май 2026 | 20:52
0 коментара
Общество
Благоевград

Тази вечер жители на Благоевград се събраха на мирно бдение в памет на 16-годишната Ивана, която загуби живота си след падане от петия етаж на жилищен блок в благоевградския квартал „Струмско“. Бдението е организирано от семейството на момичето. Близки, роднини и приятели на загиналото момиче отправят апел за активна гражданска позиция по случая и за ефективна държавна политика срещу разпространението на наркотици сред подрастващите.
Бащата на загиналото 16-годишно момиче благодари за подкрепата на всички дошли , като каза че има някаква светлина в този град и в тази държава и помоли всички да бъдат по-съпричастни и да подават сигнали :
Припомняме, че преди дни до жилищен блок в Благоевград бе открито починало непълнолетно момиче. При извършен оглед на мястото от другата страна на сградата полицаите откриха да лежи непълнолетен младеж, който бе транспортиран в София с опасност за живота. Днес от болница „Пирогов“ в столицата съобщиха, че постъпилият по спешност младеж на 17 години от Благоевград вече е изведен от реанимацията. Той е настанен в неврохирургията в стабилно състояние, контактен и адекватен. По случая прокуратурата повдигна обвинение на 20-годишен мъж. В сряда, 27 май, бе разгледано искането на прокуратурата за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ на обвиняемия 20-годишен мъж. Състав на Благоевградския окръжен съд остави искането без уважение, като постанови обвиняемият да бъде освободен незабавно.
Днес следобед от Окръжна прокуратура – Благоевград е внесен протест срещу определението на съда, съобщиха от Апелативна прокуратура – София. Заседанието е насрочено за 4 юни от 10:00 часа пред Апелативен съд – София.
Бащата на загиналото 16-годишно момиче благодари за подкрепата на всички дошли , като каза че има някаква светлина в този град и в тази държава и помоли всички да бъдат по-съпричастни и да подават сигнали :
Припомняме, че преди дни до жилищен блок в Благоевград бе открито починало непълнолетно момиче. При извършен оглед на мястото от другата страна на сградата полицаите откриха да лежи непълнолетен младеж, който бе транспортиран в София с опасност за живота. Днес от болница „Пирогов“ в столицата съобщиха, че постъпилият по спешност младеж на 17 години от Благоевград вече е изведен от реанимацията. Той е настанен в неврохирургията в стабилно състояние, контактен и адекватен. По случая прокуратурата повдигна обвинение на 20-годишен мъж. В сряда, 27 май, бе разгледано искането на прокуратурата за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ на обвиняемия 20-годишен мъж. Състав на Благоевградския окръжен съд остави искането без уважение, като постанови обвиняемият да бъде освободен незабавно.
Бащата на Сияна съшо подкрепи семейството и беше на бдението в Благоевград, като каза, че нито едно семейство не е същото, след такава трагедия . Вижте още във видеото какво каза:
Днес следобед от Окръжна прокуратура – Благоевград е внесен протест срещу определението на съда, съобщиха от Апелативна прокуратура – София. Заседанието е насрочено за 4 юни от 10:00 часа пред Апелативен съд – София.






















