Благоевград за 20-та поредна година откри мотосезона с много каскади и призив: Пазете мотористите
27 Април 2025 | 16:21
0 коментара
Общество
Благоевград

Благоевград отбеляза откриването на мотосезон 2025 за 20-та поредна година със зрелищни каскади, „палене на гуми“, рок музика и празнично настроение, съобщава репортер на Pirinsko.com.
Събитието започна с традиционна обиколка на града на две гуми и водосвет, отслужен от отец Евгений. На полигона присъстваха машини за всеки вкус — от електрически скутери до мощни мотори и ретро класики. Най-малкият участник тази година бе тригодишният Борис Въчков, който яхна моторче с помощни колела и носеше пълна екипировка.
Баща му Марио Въчков, също моторист и помощник на главния организатор Николай Янчев, сподели, че Борис е проявил страст към моторите още от миналата година. Сред младите любители на моторите бе и петокласничката Мария Чинкарова от СУИЧЕ, вдъхновена от майка си да кара и да споделя клипове в социалните мрежи.
"За мен моторите са начин на живот," заяви Катя Димитрова от Кюстендил, която управлява 300-кубикова "Хонда". "Реших направо да се кача на голям мотор и така започна всичко." С много усмивки се включи и групата от Бачево, водена от Христо Колчев, който с чувство за хумор заяви, че са "най-добри на маса", но също така обичат да покоряват планините на две гуми. Сред атракциите бе и ретро "Кавазаки" от 1980 г., представено от Бисер Христов от Бяло поле, който сподели, че машината спокойно развива 120 км/ч.
Според традицията, откриването на сезона включваше демонстрации и състезания — най-бавно каране, каскади на задна и предна гума и зрелищни дрифтове. Сред отличилите се бе абитуриентът Димитър Качулски от Гимназията по строителство, управляващ 450-кубиков мотор.
"Не мога да кажа колко вдигам, защото по пътищата спазвам правилата," категоричен беше той.
Благоевградчанинът Стефан Атанасов бе единственият, който демонстрира умения на 1000-кубикова "Сузуки", развиваща до 300 км/ч, след което премина на 1300-кубиков KTM и показа майсторство при вдигане на една гума. "Браво, Стефчо, каквото ти дадат, това караш!" окуражаваха го зрителите. Самият той подчерта, че изпълненията изискват дългогодишна подготовка и сериозни тренировки, като най-трудни за управление според него са мощните пистови мотори.
Въпреки някои каскади, като двама души на задна гума, до инциденти не се стигна. Николай Янчев, един от основните организатори и председател на мотоклуб „Кралете на пътя“, призова всички мотористи да карат с каски и подходящо облекло, като отправи апел към всички: "Хора, пазете мотористите!"
Той и целият екип на събитието пожелаха безопасен и успешен мотосезон на всички.
Събитието започна с традиционна обиколка на града на две гуми и водосвет, отслужен от отец Евгений. На полигона присъстваха машини за всеки вкус — от електрически скутери до мощни мотори и ретро класики. Най-малкият участник тази година бе тригодишният Борис Въчков, който яхна моторче с помощни колела и носеше пълна екипировка.
Баща му Марио Въчков, също моторист и помощник на главния организатор Николай Янчев, сподели, че Борис е проявил страст към моторите още от миналата година. Сред младите любители на моторите бе и петокласничката Мария Чинкарова от СУИЧЕ, вдъхновена от майка си да кара и да споделя клипове в социалните мрежи.
"За мен моторите са начин на живот," заяви Катя Димитрова от Кюстендил, която управлява 300-кубикова "Хонда". "Реших направо да се кача на голям мотор и така започна всичко." С много усмивки се включи и групата от Бачево, водена от Христо Колчев, който с чувство за хумор заяви, че са "най-добри на маса", но също така обичат да покоряват планините на две гуми. Сред атракциите бе и ретро "Кавазаки" от 1980 г., представено от Бисер Христов от Бяло поле, който сподели, че машината спокойно развива 120 км/ч.
Според традицията, откриването на сезона включваше демонстрации и състезания — най-бавно каране, каскади на задна и предна гума и зрелищни дрифтове. Сред отличилите се бе абитуриентът Димитър Качулски от Гимназията по строителство, управляващ 450-кубиков мотор.
"Не мога да кажа колко вдигам, защото по пътищата спазвам правилата," категоричен беше той.
Благоевградчанинът Стефан Атанасов бе единственият, който демонстрира умения на 1000-кубикова "Сузуки", развиваща до 300 км/ч, след което премина на 1300-кубиков KTM и показа майсторство при вдигане на една гума. "Браво, Стефчо, каквото ти дадат, това караш!" окуражаваха го зрителите. Самият той подчерта, че изпълненията изискват дългогодишна подготовка и сериозни тренировки, като най-трудни за управление според него са мощните пистови мотори.
Въпреки някои каскади, като двама души на задна гума, до инциденти не се стигна. Николай Янчев, един от основните организатори и председател на мотоклуб „Кралете на пътя“, призова всички мотористи да карат с каски и подходящо облекло, като отправи апел към всички: "Хора, пазете мотористите!"
Той и целият екип на събитието пожелаха безопасен и успешен мотосезон на всички.






















