Благоевград ще отбележи Деня на Европа и Деня в памет на жертвите във Втората световна война с полагане на цветя
04 Май 2026 | 17:31
2 коментара
Общество
Благоевград

Церемонията ще се проведе на 9 май (събота) от 12:00 часа на площад „Георги Измирлиев“ пред паметната плоча на загиналите във войните за обединението и независимостта на България.
Преди това, от 11:00 часа, на пл. „Македония“ ще бъде подреден информационен щанд по повод Деня на Европа.
Организатори на инициативата са НЧ „Никола Вапцаров – 1866“ и Европейски информационен център „Европа директно“.
Денят на Европа символизира единството и мира на континента и се отбелязва на датата, на която френският външен министър Робер Шуман представя своята декларация за обединение на Европа. През 1985 г. лидерите на страните от Европейския съюз решават 9 май да бъде честван като Ден на Европа на среща в Милано. В България датата е официално определена за отбелязване с Постановление № 54 на Министерския съвет от 29 март 2005 г.
Преди това, от 11:00 часа, на пл. „Македония“ ще бъде подреден информационен щанд по повод Деня на Европа.
Организатори на инициативата са НЧ „Никола Вапцаров – 1866“ и Европейски информационен център „Европа директно“.
Денят на Европа символизира единството и мира на континента и се отбелязва на датата, на която френският външен министър Робер Шуман представя своята декларация за обединение на Европа. През 1985 г. лидерите на страните от Европейския съюз решават 9 май да бъде честван като Ден на Европа на среща в Милано. В България датата е официално определена за отбелязване с Постановление № 54 на Министерския съвет от 29 март 2005 г.
Добавени коментари
Прогресивна Якоруда публикува:
04 Май 2026 | 18:36
ПРЕДСТАВЯМЕ ВИ МАСКАРИ И ДЕРИБЕИ НАЧЕЛО НА ЯКОРУДА : Беди купи на Уснинчо камионче и багерче да се грижи за Хората.. Построи вила- къща на Трещеник. Уреди снаха си на работа с ДПС, да учи децата на Хората. А пък тя снахичката е неграмотна като Морж .Сина си уреди като просто пожарникарче чрез ДПС също. Карафеиз - крокодила за 20 години се уяде и преяде с власт, изкупува гъби и държи магазинче за Хората чрез ДПС , също като магазинчето на ШИШКОТО. Пияна Магда играе умряла лисица. Назначава и кадрува само нейни приятелки по чашка .Мъжа и е стар плешив и потънал в дългове неудачник и комплексар .Трайно безработен Ленивец . И е известен наркодилър и наркоман. За Марио Асьов известен като поп Кръстьо и КРИМИНАЛНОТО МУ МИНАЛО каквото и да кажем ще бъде малко. От Крадец на трупчета, без образование и грам потенциал , до нула грамотност и нула качества . Отвориха фирми с Киро- шмъркача и Тошко Африкански и Зоя - свирката за да крадат и източват средства от проекти. Айша Хаджиалиш е прочута Мастия и при Кафелов и сега при Драго . Изпечена във фиктивни фактури Дърта Пачавра. А ДА ПИТАМЕ ЗА ЛЮБОВНИЦАТА НА КАФЕЛОВ, КАКВО ПРАВИ ? ТЯ колеше и бесеше по Кафелово време.Хърльовите педерасти изкупиха и заграбиха Белмекен, Сирачките Пудели направиха състояние и станаха бизнесмени благодарение на ДПС и ШИШИ
Прогресивна Якоруда публикува:
04 Май 2026 | 18:36
Зоя Месьова- свирката и Тошко Африкански и Киро Стефанов- шмъркача отвориха фирми близки и свързани с Шишкото и ДПС. СЕГА ТЪРСЯТ ВРЪЗКИ И,БЛИЗОСТ И СПАСЕНИЕ С партията на РУМЕН РАДЕВ ..Зоя има род от Банско , А кума на поп Кръстьо е от Бистрица Тези Плъхове на ДПС са МАСКАРИ крадливи и отровни и токсични. Никой не иска прегръдка с тях, защото ще се Омаскари . . ПИТАМЕ това ли са хората с мозък и интелект в Якоруда ? Това ли е елита и класата на Якоруда ? Тези ли са интелигенцията която представлява града ? Тези ли са най кадърни и можещи , че превърнаха общината в бащиния ? Само те ли заслужават цял живот да ни управляват ? Това не им е бащиния. Тези опетнени хорица нямат качества . Те нямат доблест и чест да си тръгнат сами от властта. Това Статукво е срам и позор. Впили са се във властта като пиявици. Кърлежи свикнали само да смучат. Те ви държат в будна кома . А те си крадат вече 20 години. Алчни и Лакоми за власт и пари. Краят им е близо. Хората ги разбраха и никой не ги иска . Якоруда се събуди. Якоруда ще Прогресира без тях и без модела Пеевски- Магнитски- Ревански- Вакльов, който модел е порочен и пропит от кражби и измами. Изброените ДЕРИБЕИ нямат съвест и морал. Тези МАСКАРИ нямат право и не заслужават да ни управляват повече .Стига толкова . Краят им се вижда. ДРАГО ВАКЛЬОВ- миндила ТОЧНО ТЕЗИ ПРЕДАТЕЛИ ЩЕ ТИ ИЗЯДАТ ГЛАВАТА






