Благоевград приема Държавното първенство по карате с над 500 състезатели
09 Март 2026 | 12:59
0 коментара
Спорт
Благоевград

Над 500 състезатели от близо 50 клуба ще участват на Държавното първенство по карате - Първа фаза, което ще се проведе в зала “Скаптопара” в Благоевград на 14-15 март.
От Българската Национална Федерация Карате ще дадат възможност за още по-голяма и по-добра изява на картотекираните състезатели към БНФК, като за състезанието в Благоевград са предвидени отборни надпревари от деца до мъже и жени.
За първи път ще се организира в Благоевград, като за поредна година от БНфК се стараят да разширят географията за българското карате.
От Българската Национална Федерация Карате ще дадат възможност за още по-голяма и по-добра изява на картотекираните състезатели към БНФК, като за състезанието в Благоевград са предвидени отборни надпревари от деца до мъже и жени.
За първи път ще се организира в Благоевград, като за поредна година от БНфК се стараят да разширят географията за българското карате.






