Благоевград прие четвъртия проектонационал при отлични условия
21 Май 2026 | 14:37
0 коментара
Спорт
Благоевград

Четвъртият проектонационал за девойки до 16 години се проведе в Благоевград след два успешни лагера в Хасково и един в Пловдив.
Лагерът в Благоевград премина при отлични условия и много добра организация, които допринесоха за пълноценната подготовка на всички участнички. Треньорът на ФК Спортика Благоевград, Радослав Креснички сподели, че условията са били на изключително високо ниво и изказа своята благодарност към община Благоевград и „Спортни имоти“ за предоставената база и съдействието по време на лагера.
Под ръководството на наставника в лагера участие взеха 22 момичета, като 6 от тях бяха състезателки на „Спортика“- Елеонора Матова, Мария Маркова, Йоанна Пиринска, Адриана Праматарова, Радост Митревска,Антония Тупарова и 1 от ,,Пирин”- Йоана Стоянова. Както винаги, те показаха голямо желание за работа, дисциплина и сериозно отношение към тренировъчния процес.
Освен футболистките на благоевградския клуб, останалите момичета също оставиха отлични впечатления със своето старание и желание за развитие. Лагерът още веднъж показа колко важни са подобни инициативи за развитието на женския футбол и за изграждането на бъдещи талантливи състезателки.
Освен футболистките на благоевградския клуб, останалите момичета също оставиха отлични впечатления със своето старание и желание за развитие. Лагерът още веднъж показа колко важни са подобни инициативи за развитието на женския футбол и за изграждането на бъдещи талантливи състезателки.
Следващият лагер от програмата ще се проведе на 20 юни в базата в София, където ще се състои и заключителният турнир. Там момичетата ще изиграят мачове с футболистките между отделните области.








