Бивш директор в Пирин се връща на бял кон
02 Октомври 2025 | 12:11
5 коментара
Спорт
Благоевград

Четири години, след като подаде оставка, като управител на ОФК Пирин Благоевград, на същият пост, но във ФК Пирин се връща Венко Попов.
Бившият футболист на клуба, ще заеме овакантения пост на управител от Костадин Петров, който напусна. На среща при кмета Методи Байкушев е обсъдено кой поема нещата в Пирин, като на срещата е присъствал и Велислав Елезов.
Въпросът е като какъв е присъствал Елезов на срещата, след като същия няма нищо общо с клуба, тръдения правени многократно от спонсора Георги Спасов и директора Светослав Дяков.
Близките отношения между Елезов и Попов не са от вчера. Те са били в екип по времето, когато кмет на града бе Атанас Камбитов.
Съвместната им работа доведе до изпадане на отбора от елита, а за да не отиде в селските групи, се появи спасителя Пол Белогур. През 2021 година на извънредно заседание на Борда на директорите на ФК Пирин (Благоевград), бе взето решение досегашният управител на Общинското дружество към клуба Венко Попов да бъде освободен от Борда на директорите на клуба. Два месеца по - късно Попов бе освободен и от поста управител, като решението бе гласувано от общинския съвет, а на негово място бе назначен Атанас Дафинов.
Кога ще встъпи в длъжност на новия си пост Попов, не е ясно, но отново предложението на Байкушев трябва да бъде гласувано от общинския съвет.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!
Бившият футболист на клуба, ще заеме овакантения пост на управител от Костадин Петров, който напусна. На среща при кмета Методи Байкушев е обсъдено кой поема нещата в Пирин, като на срещата е присъствал и Велислав Елезов.
Въпросът е като какъв е присъствал Елезов на срещата, след като същия няма нищо общо с клуба, тръдения правени многократно от спонсора Георги Спасов и директора Светослав Дяков.
Близките отношения между Елезов и Попов не са от вчера. Те са били в екип по времето, когато кмет на града бе Атанас Камбитов.
Съвместната им работа доведе до изпадане на отбора от елита, а за да не отиде в селските групи, се появи спасителя Пол Белогур. През 2021 година на извънредно заседание на Борда на директорите на ФК Пирин (Благоевград), бе взето решение досегашният управител на Общинското дружество към клуба Венко Попов да бъде освободен от Борда на директорите на клуба. Два месеца по - късно Попов бе освободен и от поста управител, като решението бе гласувано от общинския съвет, а на негово място бе назначен Атанас Дафинов.
Кога ще встъпи в длъжност на новия си пост Попов, не е ясно, но отново предложението на Байкушев трябва да бъде гласувано от общинския съвет.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!
Добавени коментари
Аз публикува:
03 Октомври 2025 | 17:54
Венци Давидков и Данчо Костов са подходящите!
поредната излагация публикува:
03 Октомври 2025 | 11:50
и от тримата снимката нищо не става. поредната излагация на общината. погребаха пирин. подиграха се с младите таланти. дяков оставка.
Лъчо публикува:
02 Октомври 2025 | 16:52
Байкушев спри се!
Пирин Николов публикува:
02 Октомври 2025 | 16:34
Трябват лапачи не футболисти на общинската трапеза
Фен публикува:
02 Октомври 2025 | 12:50
Този играч не става за директор. Но децата на комунистите са родени за директори без нужните качества?!
Голяма грешка!!! Толкова ли не се намери някое младо момче с образование и знаещо езици!! Стига с тези кандидат пенсионери!!! Цял бовот на хранилка!!






