Берое победи Пирин с 1:0

30 Април 2023 | 17:42
България

Берое постигна изключително важна победа с 1:0 над Пирин Благоевград у дома. Срещата беше от 28-ия кръг на efbet Лига. Успехът бе първи за заралии в Стара Загора през тази пролет. Единственото попадение в мача падна след 90 секунди игра, а негов автор стана Симеон Мечев.

С успехът "зелените" събраха 27 точки и заемат 11-о място, като вече са само на две точки от десетия Ботев Пловдив при два оставаши кръга до края на редовния сезон. "Орлетата" остават 14-и с 21 точки.

startphoto.bg
46 снимки

Домакините поведоха още във 2-ата минута. Уерди Мара получи отдясно и потърси далечния ъгъл. Янко Георгиев успя да избие, но доста неубедително. Вини Трибуле атакува топката, но Вячеслав Велев се опита да го спре, при което се сблъска с вратаря. Кълбото се озова в Симеон Мечев, който на празна врата вкара за 1:0.

След попадението темпото на игра спадна. В 25-ата минута Чебраилс Макрецкис шутира от над 25 метра. Топката беше блокирана от Педро Енрике, но се озова в Димитър Тонев. Халфът също отправи удар, който не вещаеше опасност за Иван Караджов и мина покрай вратата. След половин час игра Трибуле получи в наказателното поле с гръб към вратата. Французинът си заложи топката, обърна се и шутира, но защитник успя да блокира.

По-добрата игра на заралии в тези минути продължи. Сана Гомес подаде към Мара в 35-ата минута. Албанецът шутира от границата на наказателното поле, но не намери целта. Малко след това и Тонислав Йорданов опита удар от над 25 метра, но ударът му мина над вратата. В 39-ата минута Трибуле получи извеждащ пас от Мара в наказателното поле. Георгиев обаче внимаваше и успя да изпревари нападател, улавяйки топката.

В продължението на мача се откри най-добрата възможност за гостите. Иван Тасев проби отляво и върна към Тонев. Халфът центрира остро в наказателното поле, където двама футболисти на "орлетата" се разминаха с топката.

Втората част започна по-добре за Пирин. В 49-ата минута удар на Даниил Кондраков беше блокиран. Топката се озова в Димитър Тонев, който шутира по земя в десния ъгъл, но Караджов успя да реагира и да избие.

В 69-ата минута Андрей Йорданов проби отдясно и опита центриране, което се превърна в удар, но Караджов внимаваше и успя да избие. Малко след това влезлият като резерва Калоян Кръстев получи контузия и беше заменен от Божидар Пенчев. Шест минути след това Бенгюзов също опита центриране, което премина опасно покрай вратата.

В 83-ата минута "орлетата" получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред дъгата на наказателното поле. Зад топката застана Бенгюзов, чийто удар срещна стената и мина над вратата. Седем минути по-късно гредата спаси благоевградчани. Ромарио напредна отляво и върна към Спас Георгиев. Последният отправи техничен удар, който щеше да влезе под гредата, но Янко Георгиев успя да избие, а след това кълбото срещна и гредата.

В четвъртата минута на добавеното време Янко Георгиев се включи в атака и засече с глава центриране от корнер. Караджов обаче се справи.

Берое - Пирин 1:0

1:0 Симеон Мечев (2)

Берое: 73 Иван Караджов, 2 Густаво Каскардо, 3 Сана Гомес, 5 Зария Ламбулич, 8 Серкан Юсеин (53 - 17 Спас Георгиев), 10 Уерди Мара, 14 Педро Енрике, 16 Симеон Мечев (79 - 13 Ромарио Мойс), 18 Клайдер Машедо, 21 Вини Трибуле, 98 Тонислав Йорданов (53 - 9 Калоян Кръстев (70 - 77 Божидар Пенчев)

Резерви: 23 Иван Гошев, 6 Макс Челич, 7 Йоан Бауренски, 9 Калоян Кръстев, 13 Ромарио Мойс, 15 Георги Динков, 17 Спас Георгиев, 44 Атанас Йорданов, 77 Божидар Пенчев

Треньор: Николай Киров

Пирин:  21 Янко Георгиев, 38 Александър Дюлгеров, 11 Андрей Йорданов, 73 Венцислав Бенгюзов, 19 Вячеслав Велев, 14 Даниил Кондраков, 23 Димитър Тонев, 26 Иван Тасев (68 - 18 Мартин Смоленски), 8 Дмитро Семенив (60 - 24 Борис Тютюков), 72 Раян Сенхаджи, 20 Чебраилс Макрецкис

Резерви: 12. Максим Ковальов, 24 Борис Тютюков, 6 Вергил Янев, 25 Илиан Костов, 15 Любомир Тодоров, 18 Мартин Смоленски, 29 Мартин Бачев

Треньор: Христо Янев
Източник: Gong.bg