Белица се преклони пред героите на Освобождението
04 Март 2025 | 09:42
0 коментара
Култура
Благоевград

С уважение и почит към историята, Белица отпразнува 147 години от Освобождението на България – 3 март, денят, превърнал се в символ на нашето възраждане. Паметен ден за народа ни, символ на осъществени мечти и на обща воля за свобода и обединение.
С химна на Република България, с поздравителни слова от зам. кметът на Община Белица Красимира Мавродиева и Народният представител от Политическа партия ДПС- Ново начало – Фатима Йълдъс започна тържествената програма посветена на Националния празник на Република България.
Тематичен концерт поднесен от талантливите самодейни колективи при Народно читалище „Георги Тодоров 1885“ повдигна духа на публиката в големия читалищен салон. Тържествена заря озари небето над Белица и пламналият ОГЪН НА СВОБОДАТА.
С химна на Република България, с поздравителни слова от зам. кметът на Община Белица Красимира Мавродиева и Народният представител от Политическа партия ДПС- Ново начало – Фатима Йълдъс започна тържествената програма посветена на Националния празник на Република България.
Тематичен концерт поднесен от талантливите самодейни колективи при Народно читалище „Георги Тодоров 1885“ повдигна духа на публиката в големия читалищен салон. Тържествена заря озари небето над Белица и пламналият ОГЪН НА СВОБОДАТА.






