БАСКЕТБОЛ: Везенков и компания с девета победа за сезона! Рилски спортист ликува в дербито на кръга

24 Декември 2018 | 02:54

Българският баскетболен национал Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос победиха Перистери с 92:69 (16:21, 26:27, 32:10, 18:11) в среща от десетия кръг на гръцкото първенство.

Везенков започна като титуляр и завърши с 10 точки и 2 борби за 15:07 минути игра. Най-резултатен за Олимпиакос беше Аксел Тупан със 17 точки, а Василис Спанулис добави 14 точки и 7 асистенции. За Перистери се отличи Бен Бентил с 18 точки и 10 борби.

След деветия си успех за сезона Олимпиакос води в класирането с 19 точки.

Рилски спортист ликува в дербито на кръга

Баскетболистите на Рилски спортист спечелиха драматично срещу гостуващия Балкан с 92:86 след продължение в дербито от 11-ия кръг на НБЛ.

Воденият от Людмил Хаджисотиров тим водеше през повечето време, но гостите бяха близо до обрат в края. Дебют за тима от Самоков направи новото попълнение Малик Диме, а за „зелените“ първи минути записа Павлин Иванов.

Мартин Маринов бе най-резултатен за успеха с 21 точки. Джейлън Дженкинс завърши с 18 точки и 11 борби. По 15 точки отбелязаха Златин Георгиев и Юджийн Харис.

За Балкан Брандън Браун вкара 15 точки, с 14 е Микейл Хопкинс. Мирко Мулалич се отчете с 12, а по 10 добавиха Крис Минков (9 борби) и Александър Гаврилович (13 борби).

След този двубой Рилски спортист се утвърди на второто място във временното класиране с баланс 8-2 и 18 точки, а Балкан е четвърти с 6-4 и 16 точки.

Берое излезе трети след успех в Пловдив

Баскетболистите на Берое победиха при визитата си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 85:72 (26:18, 25:20, 16:15, 18:19) в среща от 11-ия кръг на НБЛ и излязоха на трета позиция във временното класиране.

От възпитаниците на Любомир Минчев най-резултатен бе Николай Стоянов с 21 точки, овладявайки 7 борби и записвайки 5 асистенции. Конър Франкамп добави 17 точки, а Джеймс Уайт се отличи с 13.

За Академик Бултекс 99 Васил Бачев реализира 17 точки, а Дейшон Найт завърши с 16 точки и 8 асистенции.

След успеха си Берое е трети с баланс (7-2) и 16 точки, изпреварвайки Балкан, който загуби като гост на Рилски спортист с 86:92. Академик Бултекс 99 заема пета позиция с 4 успеха, 6 поражения и 14 точки.БЛИЦ-СПОРТ