Барселона - Аякс 4:0

19 Септември 2013 | 01:29

Шоуто на Лионел Меси и компания в Шампионската лига стартира с пълна сила.

Тази вечер Барселона записа изразителен успех с 4:0 в първия си мач от група "Н" срещу Аякс на своя "Камп Ноу". Именно аржентинецът бе в основата на успеха на своя тим, вкарвайки хеттрик в мача с точни изстрели в 22-ата, 55-ата и 75-ата минута, като вече има 62 гола в турнира и все повече се приближава до рекорда на Раул от 71 попадения.

Също така това бе негов мач номер 200, в който бележи за Барса. Четвъртият гол на сметката на домакините бе дело на Жерард Пике в 69-ата минута. Гостите пък пропуснаха да стигнат поне до по-почетна загуба, като Сигторсон пропусна дузпа в 76-ата минута.

Така Барселона оглави класирането в групата с първите три точки в актива си и по-добра голова разлика от Милан, докато Аякс за момента е на последното място в класирането.