Банско събра Югозападните общини за ефективно управление на общинските земи“
20 Февруари 2026 | 16:27
0 коментара
Общество
Благоевград

Банско бе домакин на Работна среща на Сдружение на Югозападните общини в България (СЮЗО) на тема „Управление на земеделските земи от общинския поземлен фонд“, която събра представители на местната власт от региона за експертен диалог по ключови въпроси, свързани с поземлената политика. Форумът беше открит от кмета на община Банско Стойчо Баненски и кмета на община Сандански Атанас Стоянов, които приветстваха участниците и подчертаха значението на доброто управление на общинските земи за устойчивото развитие на населените места.
Целта на срещата беше да се обсъдят практическите аспекти и предизвикателствата пред общините при управлението на общинските земи по Закона за собствеността и ползването на земеделските земи, след промяна на нормативната уредба. Форумът завърши с дискусия и въпроси от участниците, които обмениха опит и конкретни казуси от своята работа
Целта на срещата беше да се обсъдят практическите аспекти и предизвикателствата пред общините при управлението на общинските земи по Закона за собствеността и ползването на земеделските земи, след промяна на нормативната уредба. Форумът завърши с дискусия и въпроси от участниците, които обмениха опит и конкретни казуси от своята работа










