Банско събра Югозападните общини за ефективно управление на общинските земи“

20 Февруари 2026 | 16:27
0 коментара
Общество
Благоевград
Банско събра Югозападните общини за ефективно управление на общинските земи
Банско бе домакин на Работна среща на Сдружение на Югозападните общини в България (СЮЗО) на тема „Управление на земеделските земи от общинския поземлен фонд“, която събра представители на местната власт от региона за експертен диалог по ключови въпроси, свързани с поземлената политика. Форумът беше открит от кмета на община Банско Стойчо Баненски и кмета на община Сандански Атанас Стоянов, които приветстваха участниците и подчертаха значението на доброто управление на общинските земи за устойчивото развитие на населените места.
Целта на срещата беше да се обсъдят практическите аспекти и предизвикателствата пред общините при управлението на общинските земи по Закона за собствеността и ползването на земеделските земи, след промяна на нормативната уредба. Форумът завърши с дискусия и въпроси от участниците, които обмениха опит и конкретни казуси от своята работа
Банско събра Югозападните общини за ефективно управление на общинските земи
Банско събра Югозападните общини за ефективно управление на общинските земи
Банско събра Югозападните общини за ефективно управление на общинските земи
Банско събра Югозападните общини за ефективно управление на общинските земи

Добавете Вашия коментар

TOP