Банско става фестивален център на младостта, таланта и музиката
23 Юни 2026 | 18:01
0 коментара
Култура
Благоевград

От 26 до 28 юни Банско ще се превърне във фестивален център на младостта, таланта и музиката с Четвъртото издание на Фестивала на ученическите и младежки оркестри „Ваканция, ура!“.
Началото ще бъде поставено в петък, 26 юни, от 18:30 часа с парад към площад „Никола Вапцаров“, където участниците ще се представят в първия фестивален концерт.
В събота, 27 юни, програмата продължава с мотивационен мастър клас и открит урок в Градския парк от 09:00 до 12:30 часа. По-късно през деня младите музиканти ще преминат с от площад „Възраждане“, към централния площад, където от 19:00 часа ще се състои вторият тържествени концерт.
Фестивалът ще завърши в неделя, 28 юни, с открит урок на площад „Възраждане“ от 10:00 до 12:00 часа, по време на който учениците ще споделят своята любов към музиката и ще поставят красив финал на тазгодишното издание.
Заповядайте да се насладите на енергията, ентусиазма и вдъхновението на младите музиканти!
Началото ще бъде поставено в петък, 26 юни, от 18:30 часа с парад към площад „Никола Вапцаров“, където участниците ще се представят в първия фестивален концерт.
В събота, 27 юни, програмата продължава с мотивационен мастър клас и открит урок в Градския парк от 09:00 до 12:30 часа. По-късно през деня младите музиканти ще преминат с от площад „Възраждане“, към централния площад, където от 19:00 часа ще се състои вторият тържествени концерт.
Фестивалът ще завърши в неделя, 28 юни, с открит урок на площад „Възраждане“ от 10:00 до 12:00 часа, по време на който учениците ще споделят своята любов към музиката и ще поставят красив финал на тазгодишното издание.
Заповядайте да се насладите на енергията, ентусиазма и вдъхновението на младите музиканти!






