Банско и Добринище сведоха глави в памет на Христо Ботев и героите на България

02 Юни 2026 | 16:07
0 коментара
Общество
Благоевград
Банско и Добринище сведоха глави в памет на Христо Ботев и героите на България
150 ГОДИНИ ОТ ГИБЕЛТА НА ХРИСТО БОТЕВ И ПОЧИТ КЪМ ЗАГИНАЛИТЕ ЗА СВОБОДАТА И НЕЗАВИСИМОСТТА НА БЪЛГАРИЯ

С поднасяне на венци и цветя Община Банско отбеляза 2 юни – Деня на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България. В церемонията се включиха представители на общинската администрация, културни и обществени институции, училища, организации и десетки граждани.

Точно в 12:00 часа, със звука на сирените в цялата страна, присъстващите сведоха глави и запазиха едноминутно мълчание в знак на признателност към всички герои, отдали живота си за свободна България.

С уважение и признателност Банско и Добринище отдадоха почит на великите българи, чието дело и саможертва продължават да вдъхновяват поколенията и днес.
 
Банско и Добринище сведоха глави в памет на Христо Ботев и героите на България
Банско и Добринище сведоха глави в памет на Христо Ботев и героите на България
Банско и Добринище сведоха глави в памет на Христо Ботев и героите на България
Банско и Добринище сведоха глави в памет на Христо Ботев и героите на България
Банско и Добринище сведоха глави в памет на Христо Ботев и героите на България
Банско и Добринище сведоха глави в памет на Христо Ботев и героите на България
Банско и Добринище сведоха глави в памет на Христо Ботев и героите на България
Банско и Добринище сведоха глави в памет на Христо Ботев и героите на България
Банско и Добринище сведоха глави в памет на Христо Ботев и героите на България
Банско и Добринище сведоха глави в памет на Христо Ботев и героите на България

Добавете Вашия коментар

TOP