Байкушев победи Камбитов в битката за „Ловен дом“- ОбС спря застрояването
31 Октомври 2025 | 11:02
14 коментара
Общество
Благоевград

С 26 гласа „за“, 2 „против“ и 8 „въздържали се“ предложението на кмета Методи Байкушев бе прието, предаде репортер на Pirinsko.com.
В препълнената зала на Общинския съвет в Благоевград днес се проведе едно от най-напрегнатите заседания за годината това, на което се решаваше съдбата на терена в парк „Ловен дом“. За първи път от края на предизборната кампания през 2023 г. в залата се появи и бившият кмет Атанас Камбитов, който поиска думата от трибуната, за да защити инвестиционния проект на фирма „Принт техник“. „Благоевград днес прилича на бойно поле. Кому е нужна тази война? Общината сама е забъркала кашата с незаконните продажби от 2001–2002 г., а сега виновен излиза добросъвестният купувач. Общината трябва да търси решение, не война“, каза Камбитов. Той настоя, че всички процедури по проекта са напълно законни и че атаката срещу фирмата на братовчед му, Михаил Камбитов, е политически мотивирана.
След него думата взе кметът Методи Байкушев, който защити предложението си за изменение на Общия устройствен план. „Не можем да си позволим да отъпчем паметта на онези, които са взели решението парк „Ловен дом“ да бъде кът за отдих, а не място за строеж. Градът ни има нужда да диша. Днес можем да си върнем този имот, който някога е бил изваден от парка. Собствеността ще се реши в съда, но нашето решение днес ще покаже ще има ли строителна площадка или ще запазим зеленината“, заяви Байкушев.
Той подчерта, че предвижданият комплекс включва 199 апартамента и още повече автомобили, което би натоварило зоната и би унищожило естествения облик на хълма.
След разгорещените изказвания последва гласуване. С 26 гласа „за“, 2 „против“ и 8 „въздържали се“.
Общинският съвет прие предложението на кмета за започване на процедура по изменение на Общия устройствен план, с което теренът ще бъде възстановен като част от парк „Ловен дом“ и застрояването ще бъде спряно до произнасянето на съда.
В препълнената зала на Общинския съвет в Благоевград днес се проведе едно от най-напрегнатите заседания за годината това, на което се решаваше съдбата на терена в парк „Ловен дом“. За първи път от края на предизборната кампания през 2023 г. в залата се появи и бившият кмет Атанас Камбитов, който поиска думата от трибуната, за да защити инвестиционния проект на фирма „Принт техник“. „Благоевград днес прилича на бойно поле. Кому е нужна тази война? Общината сама е забъркала кашата с незаконните продажби от 2001–2002 г., а сега виновен излиза добросъвестният купувач. Общината трябва да търси решение, не война“, каза Камбитов. Той настоя, че всички процедури по проекта са напълно законни и че атаката срещу фирмата на братовчед му, Михаил Камбитов, е политически мотивирана.
След него думата взе кметът Методи Байкушев, който защити предложението си за изменение на Общия устройствен план. „Не можем да си позволим да отъпчем паметта на онези, които са взели решението парк „Ловен дом“ да бъде кът за отдих, а не място за строеж. Градът ни има нужда да диша. Днес можем да си върнем този имот, който някога е бил изваден от парка. Собствеността ще се реши в съда, но нашето решение днес ще покаже ще има ли строителна площадка или ще запазим зеленината“, заяви Байкушев.
Той подчерта, че предвижданият комплекс включва 199 апартамента и още повече автомобили, което би натоварило зоната и би унищожило естествения облик на хълма.
След разгорещените изказвания последва гласуване. С 26 гласа „за“, 2 „против“ и 8 „въздържали се“.
Общинският съвет прие предложението на кмета за започване на процедура по изменение на Общия устройствен план, с което теренът ще бъде възстановен като част от парк „Ловен дом“ и застрояването ще бъде спряно до произнасянето на съда.
Добавени коментари
10 публикува:
09 Декември 2025 | 19:16
Кой разпореди това безобразие? Сгради над кортовете на ЮЗУ са въведени в експлоатация, а нямат ток вече трета зима!
КоКо публикува:
31 Октомври 2025 | 20:27
Камбич и ся Ко ????
Бачиново публикува:
31 Октомври 2025 | 16:50
Камбитов преял си, братле.Стига вече.
Вън публикува:
31 Октомври 2025 | 16:03
Марш на Падеж!
ИЛКО публикува:
31 Октомври 2025 | 16:00
ЕДНА ХУБАВА НОВИНА ЗА ДНЕС
гражданин публикува:
31 Октомври 2025 | 15:59
Ако има срам и малко капчици мозък,този наглец Камбитов ще си тръгне за Софето и няма да се мярка в града ни,като за пореден път му показваме,че не е желан и обичан тук.....нещем го
Ха,ха,ха публикува:
31 Октомври 2025 | 15:15
Хаха умирам от кеф......А сега вън от града ни гнидо Камбитова......вземай си братовчеда и надуваемата кукла и Марш в София
До истина публикува:
31 Октомври 2025 | 15:13
Камбитов и да иска не може да излъже вече! Толкова много се е компроментирал,че дори да казва истина ,няма кой да му повярва! То даже силиконката до него не му вярва!
истината публикува:
31 Октомври 2025 | 14:47
КАМБИТОВ СЕ ОПИТА ДА ИЗЛЪЖЕ СЪВЕТНИЦИТЕ ,НО НЕ УСПЯ. ЗНАЕ ,ЧЕ В СЪДА ЩЕ ЗАГУБИ ТОВА ДЕЛО И ГО РАЗДАДЕ МОРАЛИСТ И ДОБРОНАМЕРЕН. А НЕ КАЗВА ,ЧЕ ХЪЛМА ЩЕ БЪДЕ ЕЗКОПАН . ЧЕ ПО ЕДНА ТЯСНА УЛИЦА ЩЕ МИНАВАТ ОГРОМНИ КАМИОНИ. И ЩЕ ПОСТРАДАТ МНОГО КЪЩИ КОИТО СА ВЕЧЕ ПОСТРОЕНИ .И ОЩЕ И ОЩЕ. И ВЪПРОС КЪМ СЪВЕТНИЦИТЕ ОТ БСП , С КАКВО ВИ КУПИ КАМБИТОВ , ТА НЕ ПОДКРЕПИХТЕ ЗАПАЗВАНЕТО НА ПАРКА ?
Браво публикува:
31 Октомври 2025 | 14:46
Браво на Байкушев! Браво на съвестните съветници!
Благоевградчанин публикува:
31 Октомври 2025 | 13:16
Браво на всички които истински мислят за Благоевград.??!!! Браво!! Показахте че не се страхувате от мафията!!!!
Камбитов ти не си от Благоевград но нямаш ли срам и свян?!
Миро публикува:
31 Октомври 2025 | 12:05
Скоро кмета ще го продаде за няколко милиона
лъжец публикува:
31 Октомври 2025 | 11:10
Вън камбитов стига краде стига бетон
Таня публикува:
31 Октомври 2025 | 11:08
Браво, кмете!








