БАБИНДЕН В МБАЛ Д-р Асен Велев: ПЪРВИ в Родилно отделение с подаръци и сълзи от благодарност-майките!
21 Януари 2026 | 12:48
0 коментара
Общество
Благоевград

Денят на родилната помощ в Родилно отделение започна със СМИСЪЛА на професията - с огромната благодарност на майките на навородените от Разлог.
Над 20 жени се обединиха и първи поеха към болницата, за да засвидетелстват своята майчина признателност, уважение и благослов към лекарите, акушерките и целия екип на Акушеро-гинекологично отделение при МБАЛ „Д-р Асен Велев“ Разлог.
Майките благодариха, през сълзи от радост, на лекарите, на акушерките, на целия екип за НАЙ-ГОЛЯМОТО щастие, за което са им помогнали, за спокойствието, което са им дали и продължават да дават, за увереността по трудния път към раждането на новия живот, за вдъхновението в професията.
И с обич поднесоха своите подаръци на отделението – отличителни баджове, нощници за майките, шишета и биберони, кафе машина за екипа – за да са будни, чаршафчета за новородените.
Началник отделението д-р Радка Божикова, честити празника на всички и благодари на майките за доверието и тяхното признание към екипа на Родилно отделение, защото няма по-велика радост от раждането на дете.
Бабинден тепърва започва! По стара традиция ще се „полее“ на „бабата“ в лицето на д-р Божикова, а тя ще нарича: - Да се ражда леко!
Бабинден е! Честит да е!
Честит ден - благослов към най-великото „имане“ – децата и бъдещето на България!
Честит Бабинден!
Над 20 жени се обединиха и първи поеха към болницата, за да засвидетелстват своята майчина признателност, уважение и благослов към лекарите, акушерките и целия екип на Акушеро-гинекологично отделение при МБАЛ „Д-р Асен Велев“ Разлог.
Майките благодариха, през сълзи от радост, на лекарите, на акушерките, на целия екип за НАЙ-ГОЛЯМОТО щастие, за което са им помогнали, за спокойствието, което са им дали и продължават да дават, за увереността по трудния път към раждането на новия живот, за вдъхновението в професията.
И с обич поднесоха своите подаръци на отделението – отличителни баджове, нощници за майките, шишета и биберони, кафе машина за екипа – за да са будни, чаршафчета за новородените.
Началник отделението д-р Радка Божикова, честити празника на всички и благодари на майките за доверието и тяхното признание към екипа на Родилно отделение, защото няма по-велика радост от раждането на дете.
Бабинден тепърва започва! По стара традиция ще се „полее“ на „бабата“ в лицето на д-р Божикова, а тя ще нарича: - Да се ражда леко!
Бабинден е! Честит да е!
Честит ден - благослов към най-великото „имане“ – децата и бъдещето на България!
Честит Бабинден!









