Археологическият музей в Сандански отбеляза своята 90-годишнина

26 Юни 2026 | 09:34
0 коментара
Хайлайф
Благоевград
Археологическият музей в Сандански отбеляза своята 90-годишнина
Археологическият музей в Сандански отбеляза своята 90-годишнина със специална празнична програма, която събра жители и гости на града.
Тържествата започнаха с музейна работилница за деца „Изкуството на древните“, където най-малките посетители имаха възможност да се докоснат до творчеството и традициите на древните цивилизации.
В следобедните часове доц. д-р Георги Нехризов изнесе лекция, посветена на най-новите археологически открития в района, като представи интересни факти и резултати от последните проучвания.
Кулминация на празничния ден бе откриването на документалната изложба „90 години Археологически музей – Сандански. Музейното дело в града – документите разказват“, която проследява историята на музея и развитието на музейното дело в града през изминалите девет десетилетия.
Събитието бе повод за равносметка и признание към поколенията музейни специалисти, допринесли за съхраняването и популяризирането на богатото културно-историческо наследство на Сандански и региона.
Може да бъде изображение с текст, който гласи '1อม De-V De-VaNews Va News'

Добавете Вашия коментар

TOP