Арести, побой и международно издирване: Натоварено денонощие за полицията в Кюстендилско!

Вчера служители на РУ Дупница са установили извършителя на кражба на раница с инструменти и туба с бензин, закратко оставени пред жилищна сграда в ЖК „Велчова завера“ в града. Извършителят на деянието е 56-годишен мъж от с. Самораново. Работата по образуваното досъдебно производство продължава, уведомена е прокуратурата.
Бързо полицейско производство за нарушаване на съдебна заповед за незабавна защита от домашно насилие е образувано вчера в РУ Дупница. 34-годишният мъж от Сапарева баня, нарушил заповедта, е задържан с полицейска заповед в ареста на РУ Дупница. За случая е уведомена прокуратурата.
Вчера служители на сектор „Пътна полиция“ – ОДМВР, при обработка на документи на 36-годишен кюстендилец установили, че той е обявен за международно издирване за участие в наказателно производство в Германия и има наложена мярка „установяване на местонахождение“. Уведомена е издирващата го структура.
През изминалата нощ в РУ Кюстендил е постъпил сигнал за пострадал 36-годишен мъж на ул. „Витоша“ в града – нанесен му е в гръб удар с твърд предмет от неизвестно лице. Оказана му е медицинска помощ в местната болница – с две разкъсно-контузни рани е. Досъдебно производство е образувано по случая, уведомен е дежурен прокурор.
Вчера екип на РСПБЗН – Дупница, е обезопасил сграда в града, като е уловена проникналата вътре змия – влечугото е пуснато на безопасно място в природата.






