Апостол Апостолов, кмет на община Симитли: Имаме готови работни проекти за над 350 милиона лева

10 Юни 2015 | 17:11
1 коментара
Политика
Апостол Апостолов, кмет на община Симитли: Имаме готови работни проекти за над 350 милиона лева

Община Симитли има готови работни проекти за над 350 милиона лева. Това каза пред ‘‘Фокус’’общинският кмет Апостол Апостолов.

По думите му общинската администрация е напълно готова с подготовката на проектите, изчаква се в края на годината или началото на следващата да се отворят оперативните програми на Европейския съюз. Общината ще кандидатства за изграждането на водните цикли в Симитли и прилежащите села. Така преди да бъдат обновени улиците и тротоарите на населените места ще се подмени напълно подземната инфраструктура - водопроводи, канализации, ел мрежа.

"Изграждането на един воден цикъл включва подмяната на подземната инфраструктура след което асфалтиране на улиците и направата на нови тротоари, т.е. това, което направихме в село Черниче и което в последствие стана евросело на годината. В други две села Долно Осеново и Полето това вече е направено като подземна инфраструктура, така че там вече асфалтираме улиците, в Черниче също асфалтираме няколко улици. С ВиК имаме уговорка за подмяна на водопровода и канала на няколко улици в Симитли, които след това ще асфалтираме, същото важи и за една от главните улици в село Полена", обясни Апостолов.

Той добави, че в малка община като Симитли, значими проекти могат да се случват само по европроекти, именно затова и усилията на администрацията са насочени изцяло в тази посока.

Добавени коментари

маша публикува:
10 Юни 2015 | 19:30
А ние се чудиме защо правиш свирки на герб.

Добавете Вашия коментар

TOP