Алпинистът от Разлог Георги Колевичин заби българското знаме на най-високия връх в Южна Америка-Аконкагуа
03 Февруари 2025 | 09:54
1 коментара
Общество
Благоевград

Георги Колевичин от Разлог с поредната успешна експедиция. Този път изкачи Каменния страж на Америка.
Младият мъж от Разлог приключи успешно експедицията по изкачване на връх Аконкагуа (6962 м.) в Южна Америка.
Величествен, мистичен и неземно красив, връх Аконкагуа издига огромната си снага почти на границата между Аржентина и Чили в Андите. По последни и официални данни е висок 6962 м, с което е безспорен първенец не само на Южна, но и на Северна Америка.
Върхът държи лидерството в още две класации - най-високият угаснал вулкан в света, но и най-смъртоносният в южноамериканската част на континента. Наричат Аконкагуа "Каменния страж" или "Каменния пазител".
Добавени коментари
Г публикува:
03 Февруари 2025 | 11:43
Вие май тотално не разбирате какво означава думата алпинист.






