Алпинистът от Разлог Георги Колевичин заби българското знаме на най-високия връх в Южна Америка-Аконкагуа

03 Февруари 2025 | 09:54
1 коментара
Общество
Благоевград
Алпинистът от Разлог Георги Колевичин заби българското знаме на най-високия връх в Южна Америка-Аконкагуа

Георги Колевичин от Разлог с поредната успешна експедиция. Този път изкачи Каменния страж на Америка.

Младият мъж от Разлог приключи успешно експедицията по изкачване на връх Аконкагуа (6962 м.) в Южна Америка.

Величествен, мистичен и неземно красив, връх Аконкагуа издига огромната си снага почти на границата между Аржентина и Чили в Андите. По последни и официални данни е висок 6962 м, с което е безспорен първенец не само на Южна, но и на Северна Америка.

Върхът държи лидерството в още две класации - най-високият угаснал вулкан в света, но и най-смъртоносният в южноамериканската част на континента. Наричат Аконкагуа "Каменния страж" или "Каменния пазител".

Добавени коментари

Г публикува:
03 Февруари 2025 | 11:43
Вие май тотално не разбирате какво означава думата алпинист.

Добавете Вашия коментар

TOP