Александър Везенков най- добър за Сакраменто

09 Октомври 2023 | 11:41
Благоевград

Александър Везенков записа отличен неофициален дебют за Сакраменто Кингс в първата контрола на тима от предсезонната подготовка в Националната баскетболна асоциация (НБА).

Везенков бе най-резултатен при загубата на Сакраменто като гост на Торонто Раптърс с 99:112 (35:35, 20:34, 19:26, 25:17) във Ванкувър, Канада.

Българинът влезе в игра в средата на третата част и реализира 12 точки, от които две тройки от четири опита (4/7 при стрелбата от игра и 2/2 от наказателната линия), 2 борби и 1 асистенция за 11 минути на терена.

По 11 точки за Кингс добавиха Харисън Барнс и Кийгън Мъри, а Домантас Сабонис се отчете със 7 точки, 6 борби и 6 асистенции.

За Торонто най-резултатен бе Гари Трент-младши с 22 точки. На почивката тимът на Сакраменто изоставаше с 55:69. Везенков стъпи на терена при 57:83 при оставащи 6:16 минути от третата четвърт, като вкара първата си тройка минута по-късно и добави още 4 точки до края на частта. Сакраменто ще изиграе пет контролни срещи преди началото на сезона, като в следващата си проверка Кингс се изправят срещу Лос Анджелис Лейкърс на 12 октомври от 5:00 часа сутринта българско време в Анахайм, САЩ.