„Академик“ Благоевград записа трета загуба в Шумен

29 Февруари 2016 | 08:42
Академик  Благоевград записа трета загуба в Шумен

„Академик“ Благоевград записа трета загуба в първата шестица на „А“ група по баскетбол. Студентите отстъпиха с 81:90 при гостуването си на „Шумен“. Така до момента благоевградчани са с 2 победи и 3 поражения.Това бе второ поредно гостуване на „Академик“.

„Шумен“ започна силно двубоя и след серия 9-0 поведе бързо с двуцифрена преднина и бяха напред с 15 точки след първия период. Гостите от Благоевград завършиха втория период със серия 12-2 и стопиха изоставането си до 6 точки на полувреме.

След подновяване на играта „Шумен“ запази лидерство на терена. За кратко в началото на четвъртата част благоевградчани стопиха пасив до 3 при 61-64, след тройка на Антонио Илиев, но домакините не позволиха да загубят преднина.  Така те отново вдигнаха аванс до 9 и спечелиха с толкова двубоя.

В основата за успеха на „Шумен“ бе Димитър Янчев с 28 точки, 7 борби и 5 асистенции. Играещият треньор Янко Янков отбеляза 25 и овладя 9 борби, а с дабъл-дабъл от 20 точки и 15 борби завърши Андрей Иванов.

За „Академик“ Благоевград силно се включи Антонио Илиев с 21 точки. По 10 имаха Денис Петков и Михаил Танев, а 12 отбеляза Тодор Захариев.